Červen 2016

Můj kříž

15. června 2016 v 16:59 | Kvinna
Celý svět se zhroutil. A já tu zůstala sama. Vše na mě dopadá a sráží mě k zemi, ze které se nedokážu sama zvednout. Jenže tu není již nikdo, kdo by mi pomohl. Ležím na hromadě svého zármutku, vzteku a trápení. Snažím se pohnout, ale vše mě stahuje dolů a já postrádám sílu.

Byla jsem vždy tak slabá? Nejspíš ano. Nikdy jsem neměla možnost to zjistit. Nuže, nyní to vím. Znám pravdu, ale není lehké si ji přiznat. Zkalamala jsem. Úplně všechny. Včetně sebe.

Řekni, Otče, proč sis mě vybral za svou mučednici? Říkali mi, že to bude dobré, že to jednou překonám. Dnes už vím, že se mýlili. Mířím se svým křížem přímo na Golgotu, kde mě čeká stejný osud jako Tvého Syna.

Byl to Tvůj plán již od samého začátku? Rozhodnul ses ještě před mým narozením? Měla jsem vůbec možnost volby?

Jsem unavená. Toužím po odpočinku, ale mám strach. Nejsem si však jistá, zda se více bojím, že své oči již neotevřu, či že se znovu probudím.

Bez Tebe

13. června 2016 v 19:31 | Kvinna
Milovala Tě. Milovala Tvůj úsměch, smysl pro humor, intelekt. Úplně nejvíce milovala Tvé světle modré oči. Při Vašem prvním setkání byla naprosto na dně. Doslova umírala, ale Ty jsi ji zachránil. A od té doby Ti věřila jako ještě nikomu předtím. Chtěla s Tebou vyrůst, být matkou Tvých dětí a spokojeně společně zestárnout. Ničeho z toho se však již nedočká.

Něco mezi Vámi již od počátku bylo. Něco jako pouto, které se vytvořilo, když se Vaše pohledy poprvé střetly. Všichni v okolí si toho byli vědomi. Proč ne Vy? Nebyla to žádná dětská zamilovanost, nýbrž pravá láska.

Nikdy jsi nic neřekl. Už nikdy nebudeš mít možnost něco říct. A nikdy si ani nevyslechneš, co si o Tobě myslím já či ona. Stál jsi vůbec o to? Kdybys věděl, že Tvé city opětuje, nikdy by ses takhle nerozhodnul. Jsem si jistá. Ona Ti to však nikdy neřekla. Bála se. Chtěla to říct, ale čekala moc dlouho. Teď je už moc pozdě.

Zmizel jsi a ona čekala. Nevěděla, že Ty se již vrátit nemůžeš, že ses vydal na dlouhou cestu bez zpětné jízdenky. Vydala se za Tebou, jenže se ztratila. A nikdy se už nevrátila. Váš společný příběh skončil ještě před tím, než ho někdo začal psát.

Přišla jsem o Vás oba a nevím, zda mám cítit smutek, vztek, či pouze vzpomínat a jít dál. Mysleli jste si, že jste se potkali ve špatnou chvíli, na špatném místě, ale mýlili jste se. Den, kdy jste se potkali, byl ten jediný správný.